Dom

Jak bronić się przed agresją emocjonalną

Kiedyś żyło się łatwiej. Życie nie było tak skomplikowane. Głównym problemem człowieka jaskiniowego było było zdobycie pożywienia i znalezienie schronienia dla siebie i swojej rodziny.

W dzisiejszych czasach większość stresu związanego ze sprawami bytowymi została rozwiązana. Współczesny człowiek może żyć we względnym komforcie. Dla nas głównym źródłem stresu stała się sfera psychiki.

Codziennie spotykamy ludzi którzy chcą przekonać nas do swoich poglądów i stylu myślenia. Chcą, żebyśmy odczuwali, mysleli i postępowali w sposób jaki im odpowiada – żebyśmy realizowali ich cele a nie nasze własne.

Najczęściej są to podprogowo agresywne działania  mające na celu narzucenie określonego sposobu myślenia i działania. Znając naturę i techniki manipulacji możemy się skutecznie przed nią bronić.

Pozwoli nam to zachować energię do realizacji naszych własnych celów życiowych. Wyobraź sobie ze potrafisz kontrolować swoje emocje i myśli, radzisz sobie z lękami, strachem i niepewnością. Jak byś się wtedy czuł?

Jeśli chcesz:

– dowiedzieć się DLACZEGO ludzie zachowują się w określony sposób.

– zrozumieć JAK ludzie wpływają na twoje emocje i samopoczucie.

– zrozumieć swoje reakcje, nauczyć się je kontrolować i nie dać się

wyprowadzić z równowagi ludziom i sytuacjom zewnętrznym.

– poznać techniki skutecznej komunikacji z tak zwanymi trudnym ludźmi.

Zadzwoń i umów się na spotkanie. 

Tel.: +48 600 882 713