Hipnoza

Hipnoza to metoda, która wykorzystuje skupienie uwagi, w celu wprowadzenia pacjenta w stan głębokiej koncentracji i podatności na sugestie. Podczas hipnozy osoba jest bardziej otwarta na sugestie i może mieć zmienione postrzeganie rzeczywistości.


Hipnoza jest stosowana w różnych celach. Może być używana w terapii, zwanej hipnoterapią, w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych, behawioralnych lub zdrowotnych.


Warto zaznaczyć, że hipnoza nie daje hipnotyzerowi pełnej kontroli nad osobą hipnotyzowaną. Osoba hipnotyzowana nadal zachowuje kontrolę nad swoimi działaniami i może odrzucić sugestie, które są sprzeczne z jej wartościami lub przekonaniami. Hipnoza jest bezpieczna i skuteczna, gdy jest wykonywana przez odpowiednio wykwalifikowanego hipnoterapeutę.


Jestem hipnoterapeutą certyfikowanym przez znane i cenione na świecie organizacje hipnozy i hipnoterapii: National Guild of Hypnotsists z siedzibą w USA, International Board of Hypnosis(Szwajcaria) oraz OMNI Hypnosis Training Center(Szwajcaria).