hipnoterapia

Hipnoterapia

To nie przypadek, że tu jesteś. Niezależnie od tego, czy poszukujesz skutecznej metody rozwiązania swoich trudności życiowych, czy też ekspresowej drogi do rozwoju osobistego.

Jestem hipnoterapeutą certyfikowanym przez znane i cenione na świecie organizacje hipnozy i hipnoterapii: National Guild of Hypnotsists z siedzibą w USA, International Board of Hypnosis(Szwajcaria) oraz OMNI Hypnosis Training Center(Szwajcaria).

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem”

Carl Gustav Jung

hipnoza

Hipnoterapia nie jest tym, czym myślisz, że jest

Hipnoterapia to nie tylko efektowny trik sceniczny czy mistyczny stan umysłu. To bardziej złożona i naukowo badana praktyka, która ma różnorodne zastosowania w medycynie, psychologii i terapii.

Czym jest hipnoterapia?

Hipnoza to stan głębokiej relaksacji, w którym osoba jest skupiona i bardziej podatna na sugestie. Stan ten można osiągnąć przy pomocy odpowiedniego trenera lub terapeuty. W trakcie hipnozy umysł staje się bardziej skoncentrowany na wybranych myślach lub sugestiach, co może pomóc w rozwiązywaniu problemów, zmniejszaniu stresu czy zwalczaniu nawyków.

Na czym polega hipnoterapia?

Hipnoterapia wykorzystuje hipnozę jako narzędzie terapeutyczne. Jest to forma terapii, w której terapeuta pomaga pacjentowi osiągnąć stan hipnozy i skupić się na rozwiązywaniu konkretnych problemów, jak na przykład leczenie lęków, fobii, bólu czy uzależnień. Hipnoterapeuci pracują z pacjentami, aby pomóc im zrozumieć i przekształcić negatywne wzorce myślowe i zachowania.

Kto może zostać poddany hipnoterapii?

Większość ludzi może być zahipnotyzowana, jednak stopień podatności na hipnozę może być różny. Osoby z otwartym umysłem i skłonne do współpracy z terapeutą są bardziej podatne na ten stan. Istnieje jednak grupa ludzi, którzy mogą mieć trudności z osiągnięciem głębokiego stanu hipnozy, tak jak osoby z zaburzeniami psychicznymi lub problemy z kontrolą swojego umysłu. Przed rozpoczęciem sesji hipnoterapii ważne jest skonsultowanie się z doświadczonym hipnoterapeutą, który oceni odpowiednio stopień podatności pacjenta na hipnozę.

Radosław Wojciechowski – Hipnoterapeuta

Nazywam się Radosław Wojciechowski. Jestem absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Od ponad 25 lat pomagam ludziom rozwiązywać problemy związane ze stresem, a szczególnie ze stresem emocjonalnym. Stale poszukuję skutecznych i praktycznych metod redukcji stresu i stosuję je w pracy z moimi klientami. Ukończyłem kurs Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR).

Jestem również hipnoterapeutą certyfikowanym przez znane i cenione na świecie organizacje hipnozy i hipnoterapii: National Guild of Hypnotsists z siedzibą w USA, International Board of Hypnosis(Szwajcaria) oraz OMNI Hypnosis Training Center(Szwajcaria).

certyfikat certyfikat certyfikat certyfikat certyfikat certyfikat certyfikat

Hipnoterapia to szybka i skuteczna metoda terapii

Hipnoterapia – leczenie. Co można wyleczyć hipnozą?

  1. Stres
  2. Depresję
  3. Uzależnienia
  4. Choroby psychosomatyczne
  5. Problemy ze snem

Hipnoterapia w biznesie

  1. Stres w pracy
  2. Wypalenie zawodowe
  3. Prokrastynacja
  4. Perfekcjonizm